Velikonoce

3. dubna 2010 v 11:07 | Cymbidia |  Nástěnka...

Jak vznikly svátky Velikonoc


Velikonoce vznikly ze spojení slov "veliká" a "noc" - "veliké" "noci". (Noc v Egyptě a noc, po které Ježíše potkali jeho učedníci v jeho jemném těle.)

1. Je to svátek židovského národa, právě pro nějž tato noc znamenala vysvobození z Egyptské moci.
Veliká noc byla poslední z deseti ran na Egypt, které dopadly skrze Mojžíše, jenž stál v Boží síle a moci. Vyjmenujme si některé z ran, které dopadly na Egypt - kobylky, nepitná voda, dobytčí mor, mouchy, žáby padající z nebe, … a poslední z nich byla smrt všech prvorozených. Tato smrt přišla i do faraónova domu a vzala sebou život faraónova syna.
Smrt nevešla pouze do těch domů, jejichž dveře byly označeny krví beránka. Proto se také na Velikonoce jako symbol této ochrany peče beránek.
Pro Židy je to svátek či slavnost, kdy počala jejich nová historie, propuštění z Egypta a hledání země zaslíbené. Na tuto cestu si vzali sebou nekvašené chleby, proto se také pečou na tento svátek nekvašené chleby. Velikonoce u Židů připadají na sobotu.
Klik na c.č. ↓↓


2. Křesťanský rozměr svátku Velikonoc, jenž se se svátkem židovským prolíná, je naprosto jiného druhu, protože právě před velikonočními svátky byl v Jeruzalémě odsouzen nevinný šiřitel nových náhledů na svět - Ježíš.
Ježíš - ztělesněná Boží Láska na Zemi - Boží část nebo-li Boží syn byl lidmi nespravedlivě odsouzen a ukřižován! Zcela mylné je vysvětlení, že to byla část Božího plánu k vykoupení lidstva. Ti, kteří cítí, že takto by pravý otec nejednal - aby dal svého syna ukřižovat, cítí to velmi dobře. Židovský národ za tento hrůzný čin byl nakonec zbaven výsady národa učitelů lidstva a bylo mu odejmuto Boží požehnání, které do té doby bylo pevně s ním. Zavraždění Božího Syna je nejhorším činem historie celého lidstva.

Křesťané však vidí v tomto ukřižování ve svém mylném pojetí cestu ke své spáse a slaví třetího dne zmrtvýchvstání Ježíše. Avšak to již nebylo Ježíšovo fyzické tělo. Bylo to Jeho jemné tělo astrální, které při fyzické smrti vystupuje z těla a za jistých okolností je možné jej vidět a myslet si, že je skutečné. Vidění Ježíše Jeho učedníky v tomto jemném těle nic nemění na veliké vině, jež byla spáchána. Židovský národ byl zhruba za 40 let po tomto činu krutě napaden římskými vojáky a jako národ byl rozehnán do všech koutů světa.

Pravé vykoupení pro člověka proto spočívá v žití Pravdy a Slova, které Ježíš přinesl lidem na Zemi. Odpuštění vin nastává pouze v jejich odčinění správným životem a pomocí druhým. Boží zákony, jež Mojžíš duchovně přijal na hoře Sinaj, a princip Lásky, o které je doplnil Ježíš, jsou stále aktuálními pro každého z nás. Skutečné vzkříšení bez nich není možné (viz. 17 zákonů pro život na Zemi).

Velikonoční pondělí má částečně svůj původ i v předkřesťanské době některých národů, kdy se slavila nová životní míza a síla oživujícího jara. Tento svátek byl církvemi v průběhu staletí a tisíciletí postupně propojen se svátkem křesťanským.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama